kombucha praha logo stevikom
Zdravá výživa KOMBUCHA
…nápoj pro Váš zdravý život
english
english

Molekulární vodík

Molekulární vodík: H2 zásadotvorný antioxidant
Proč stárneme a jsme nemocní? Proč mají děti cukrovku? Proč mají lidé infarkt ve 30-ti letech?  Jednou z hlavních příčin je překyselení a oxidační stres s nimi souvisí chronické a degenerativní nemoci. Molekulární vodík (H2) je přirozeně vytvářen střevní mikroflórou, vzhledem k zátěžím moderní doby má celá populace výrazně sníženou tvorbu. H2 hloubkově odkyseluje a chrání před všemi radikály,  jako nejmenší a nejlehčí prvek rychle proniká membránami všech buněk a jako jeden z mála působí ve tkáni mozkové, v mezibuněčném prostoru, jádrech (kde chrání DNA, tím před destrukcí nebo mutací buňky) a v mitochondriích, kde H2 zvyšuje tvorbu energie (ATP) a současně eliminuje při tomto procesu vznikající agresivní oxidy. Neutralizuje pouze nebezpečné volné radikály včetně nejagresivnějších (hydroxylových radikálů, dusnatých peraxynitridů, které způsobují řadu vážných nemocí), užitečné zachová. Vodíkové molekuly stimulují gen pro tvorbu antioxidačních enzymů (katalázy, glutation peroxydasy a hem oxygenasy-1).  H2 neutralizuje a odplavuje jedy např. chlór, který poškozuje štítnou žlázu a zvyšuje usazování tuků v cévách (studené ruce, nohy, zimomřivost – H2 zabraňuje tvorbě krevních sraženin a ateroskleroze). Má proti-zánětlivé a proti-alergické účinky. Není lékem na rakovinu, ale zvyšuje šance na uzdravení (H2 chrání zdravé buňky před  vedlejšími účinky chemoterapií – toxicitou a hromaděním reaktivních forem kyslíku a při tom nesnižuje její účinek). Vhodný pro lidi s nevhodnými stravovacími návyky, díky H2 hubnete i bez výrazné změny jídelníčku.
Prospěšný při:
Diabetes II.typu, alergiích, snížení zánětlivosti slinivky, ledvin (chrání před nefrotoxicitou – poškozením ledvin léčivy), jater, střev a kloubů, eliminace kys. močové - dně, autoimunních chorobách (roztroušená skleróza), metabolický syndrom (snížení LDL cholesterolu), obezitě, chrání srdeční soustavu, regulaci krevního tlaku (hyper i hypotenze), chrání nervovou soustavu (mrtvice, Parkinsonova a Alzheimerova choroba, starobní demence, nespavost a duševní svěžest), zeleném zákalu, posílení imunity, nedoslýchavosti, bolesti hlavy (migrény), menstruační bolesti, premenstruačního syndromu, zvýšení potence u mužů, rychlejšího hojení ran, hydrataci pokožky a omlazuje pokožku, po sportu snižuje obsah kyseliny mléčné ve svalech + rychlá regenerace a příval energie.

H2 Viva tabletu vložte do zcela plné (bez vzduchové mezery)  cca 500 láhve s čistou vodou a uzavřete víčkem, začnou se uvolňovat   bubliny H2 plyn nemá kam unikat a nasytí pouze vodu pro maximální účinek. Počkejte 15 až 20 minut (nebo i déle, a to i přes noc).  H2 je bez zápachu a bez chuti. Vypijte během 30 minut pro maximální účinek. H2 nemá žádné kontraindikace. Případný přebytek H2 uniká jako vydechovaný plyn H2